Nuk gjen qetësi Kosova, tri dridhje toke në mëngjes

Aktuale

Nuk gjen qetësi Kosova, tri dridhje toke në mëngjes

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 11:08
Foto ilustrim

Në Kosovë raportohet se kanë ndodhur tri tërmete të vogla në orët e hershme të së hënës.

Sipas “B92”, që është bazuar në Institutit Sizmologjik të Serbisë, në rajonin e Shtimes është regjistruar rreth orës 4:08 një tërmet i shkallës 2.7 ballë Rihter, ndërsa në të njëjtën pjesë në ora 3:20 ishte regjistruar një tërmet 2.1 ballë Rihter.

Në Shtërpcë në ora 2:20 u raportua për një tërmet 2.4 ballë Rihter.

Po të dielën rreth orës 18:58 është regjistruar një tërmet 2.4 ballë Rihter në Suharekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat