Sami Lushtaku zbulon çka i kishte kërkuar Bekim Jashari në vitin 2017 për kandidimin

Aktuale

Sami Lushtaku zbulon çka i kishte kërkuar Bekim Jashari në vitin 2017 për kandidimin

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 20:56
Bekim Jashari, Sami Lushtaku; foto ilustrim nga "Bota sot"

Nënkryetari i Komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku, ka deklaruar se në vitin 2017, Bekim Jashari, i kishte kërkuar si nder për të mos kandiduar për kryetar.

Bile që edhe Partia Demokratike e Kosovës të mos ia vinte askënd përballë si kundërkandidat.

Kjo sipas Lushtakut, kishte bërë që të vendosë të jetë siç deklaron në shërbim të familjes Jashari dhe kandidatit nga ata që i kishte hyrë garës.

Bekim Jashari, që humbi në përballjen me Fadil Nurën, nuk u përgjigj për këto deklarata.

Por, pas zgjedhjeve në lidhje me këtë çështje ai kishte thënë se PDK-ja e kishte mbështetur kur njerëzit e partisë nuk merreshin vesh mes vete për postin e kryetarit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat