Subvencioni 2021/Blerim Latifi: Burgosja e zhvatësve të shtetit është akt patriotik

Aktuale

Subvencioni 2021/Blerim Latifi: Burgosja e zhvatësve të shtetit është akt patriotik

Nga: A.M. Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 16:34
Blerim Latifi.

Sot me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës janë arrestuar 31 persona në disa lokacione të ndryshme të Kosovës, lidhur me rastin Subvencioni 2021.

Këtë aksion e përshëndeti analisti politik, Blerim Latifi.

“Çmontimi i rrjetit të zhvatjes së shtetit përmes këtyre mashtrimeve, duhet përshëndetur patjetër! Burgosja e zhvatësve të shtetit është akt patriotic”, shkroi Latifi në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

31 persona qenkan arrestuar sot për mashtrime me subvencionet në bujqësi. Çmontimi i rrjetit të zhvatjes së shtetit përmes këtyre mashtrimeve, duhet përshëndetur patjetër! Burgosja e zhvatësve të shtetit është akt patriotik. Sepse sot patriotizmi i vërtetë nuk mund të ndahet nga sundimi i ligjit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat