Edhe 265 afganë largohen nga Kosova drejt Kanadasë

Aktuale

Edhe 265 afganë largohen nga Kosova drejt Kanadasë

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 15:01
265 afganë largohen nga Kosova drejt Kanadasë

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se edhe 265 afganë që ishin duke qëndruar në Kosovë, janë larguar drejt Kanadasë.

MPB-ja këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ku kanë shkruar se ishte kënaqësi t’ju tregonim mikpritjen.

“Sot ju uruam lamtumirën 265 miqve tanë afganë, të cilët sot herët në mëngjes u larguan nga Prishtina për në Kanada”.

“Patëm kënaqësi që t’i mirëpritnim këtu dhe t’ju tregonim mikpritjen e vendit tone”, thuhet në njoftimin e tyre.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat