Abdixhiku viziton Ramën në ditën e tij të parë si kryetar i Prishtinës

Aktuale

Abdixhiku viziton Ramën në ditën e tij të parë si kryetar i Prishtinës

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 19:12
Pamje nga takimi

Kryetari i LDK-së Lumir Abdixhiku ka vizituar sot kryetarin e zgjedhur të Prishtinës Përparim Rama, në ditën e tij të parë të punës.

Rama fitoi garën e balotazhit për kryetar të Prishtinës përballë Arben Vitisë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai sot ka nisur punën edhe zyrtarisht si kryetar i ri i kryeqytetit, pas marrjes së detyrës nga Shpend Ahmeti.   

“Sot, në ditën e parë të punës, vizitova kryetarin e ri të Prishtinës, mikun tim, Përparim Ramën. E urova për detyrën e re dhe për misionin e tij dhe të ekipit të tij drejt transformimit të kryeqytetit. Jam i bindur se mbështetja qytetare për të dhe LDK-në, në zgjedhjet e 14 nëntorit, do të përkthehet në punë e angazhime të drejta, të mbara e të mëdha për secilin qytetar të kryeqytetit. Prishtina po nis një etapë të re zhvillimore, prandaj këtë rrugëtim do ta mbështesim me çdo forcë të gjithë. Përparim, kryetar, të priftë e mbara!”, shkruan Abdixhiku në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat