Përparim Rama i bën ofertë publike Arben Vitisë, i ofron postin e drejtorit në komunën e Prishtinës

Aktuale

Përparim Rama i bën ofertë publike Arben Vitisë, i ofron postin e drejtorit në komunën e Prishtinës

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 23:36
Përparim Rama dhe Arben Vitia

Kryetari i ri i Prishtinës, Përparim Rama, i ka ofruar publikisht kundërkandidatit të tij në zgjedhje, Arben Vitisë, pozitën e drejtorit komunal të shëndetësisë.

“I kam shkruar para 6-7 ditëve z. Arben Vitia, ashtu siç kam thënë edhe dje në ceremoninë e inaugurimit jam i hapur për bashkëpunim me Vetëvendosjen”, ka thënë ai. 

Rama ka shtuar se fatkeqësisht ende nuk ka marrë përgjigje nga LVV-ja.

”Z. Vitia i kam kërkuar takim dhe i kam thënë nëse ka ekip që mund të ofrojnë njerëz profesionistë për udhëheqjen e Prishtinës”, ka thënë Rama, teksa i ka ofruar publikisht ish-ministrit Vitia pozitën e drejtorit komunal të Shëndetësisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat