​Rexhaj: Me Kurtin kryeministër nuk ka Zajednicë

Aktuale

​Rexhaj: Me Kurtin kryeministër nuk ka Zajednicë

Më: 9 dhjetor 2021 Në ora: 21:24
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka deklaruar se Zajednica nuk do të kryhet me kryeministrin Albin Kurti.

Rexhaj në Tv Dukagjini ka thënë se asociacion njëetnik është i dëmshëm dhe nuk do të krijojnë diçka që e kërkon Serbia.

“Për Zajednicën, Gjykata Kushtetuese ka nis të lëviz pas protestave që ka bërë VV. Tashmë kur jemi në Qeveri kjo punë as që diskutohet”, tha ai.

Ai shtoi se nuk do të lejojnë në asnjë formë formimin e Zajednicës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat