“Mos u bëni aleatë me Serbinë!”/ Alarmon Bytyçi: Njerëzit pranë Kurtit po flasin për Ballkanin e Hapur, a po bëhet Kosova pjesë e tij?

Aktuale

“Mos u bëni aleatë me Serbinë!”/ Alarmon Bytyçi: Njerëzit pranë Kurtit po flasin për Ballkanin e Hapur, a po bëhet Kosova pjesë e tij?

Nga: N. Sh. Më: 20 janar 2022 Në ora: 22:15
Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiq

Profesori Enver Bytyçi, ka alarmuar me anë të një postimi në facebook, ku flet për Ballkanin e Hapur.

Ai thotë se analistët dhe njerëzit pranë kryeministrit Albin Kurtit po flasin me simpati për Ballkanin e Hapur.

Profesori shkruan se, mos po përgatitet terreni që Kosova të bëhet pjesë e tij.

Në fund ai shton se mos të bëhet aleatë me Serbinë.

“Analistë e njerëz pranë Albin Kurtit po flasin me simpati për Ballkanin e Hapur!

Mos ndoshta po përgatisin terrenin që Kosova të bëhet pjesë e tij?!

Mos u bëni aletatë me Serbinë!”, shkruan prof. dr. Enver Bytyçi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat