Ministri Armend Mehaj udhëtoi për vizitë zyrtare në ShBA

Aktuale

Ministri Armend Mehaj udhëtoi për vizitë zyrtare në ShBA

Më: 12 maj 2022 Në ora: 10:11
Armend Mehaj

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj mbrëmë ka udhëtuar për vizitë zyrtare dyditëshe në ShBA.

Me këtë rast, Mehaj, së bashku me kryeministrin, Albin Kurti, përveç tjerash, do të priten nga autoritetet më të larta shtetërore politike dhe ushtarake të Shtetit të Iowa-s.

Republika e Kosovës dhe shteti i Iowa-s, kultivojnë partneritetin e ngushtë ndërshtetëror tashmë mbi një dekadë.

Ndërsa, vizita përkatëse është në funksion të forcimit të mëtejmë të këtij partneriteti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat