Këto janë çmimet e derivateve për sot

Aktuale

Këto janë çmimet e derivateve për sot

Më: 19 shtator 2022 Në ora: 08:34
Ilustrim

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.62 euro për litër, i benzinës me 1.35 euro dhe i gazit me 0.75 euro.

Pra ka në rënie prej 2 centë për dizel dhe 1 cent në benzinë, ndërsa ka mbetur i pandryshuar ai i gazit.

Këto çmime janë publikuar nga MINT të dielën dhe vlejnë edhe për 48 orët e ardhshme.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat