Çitaku viziton Thaçin dhe të tjerët në Hagë: Ata po mbahen peng

Aktuale

Çitaku viziton Thaçin dhe të tjerët në Hagë: Ata po mbahen peng

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 16:16
Foto nga vizita

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka vizituar ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe të tjerët në Hagë.

Sipas saj, ish-krerët e UÇK-së nuk janë burgosur, ata po mbahen peng.

“Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi kanë krijuar historinë. Sfidat dhe pengesat që kanë kaluar në jetë kanë qenë shumëfish më të mëdha se sfida në të cilën po kalojnë sot. Ata nuk janë të burgosur. Ata po mbahen peng”.

“Megjithatë, edhe pas kësaj vizite tek Presidenti Thaçi, dolëm optimistë në ngadhënjimin e drejtësisë”.

“Bashkë me Arlindë, Bekimin dhe Abelardin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat