Gjinovci i reagon Tërnavës: Mos e imitoni Serbinë ku klerikët përzihen në politika ditore, imitojeni Francën që...

Aktuale

Gjinovci i reagon Tërnavës: Mos e imitoni Serbinë ku klerikët përzihen në politika ditore, imitojeni Francën që...

Nga: A.SH Më: 27 shtator 2022 Në ora: 12:49
Rron Gjinovci

Edhe myftiut i Kosovës, Naim Tërnava, është deklaruar sot për grevat në arsim.

Ai ka thënë se mbështesim kërkesat e grevistëve, kurse greva të ndërpritet menjherë.

“Ne e mbështesim kërkesën e mësimdhënësve të Kosovë për pagë të dinjitetshme”.

“Thërras SBAShK-un që sot ta ndëpresin grevën dhe nesër fëmijët tanë të kthehen në bankat e shkollës”.

Për këtë ka reaguar aktivisti i Shqoërisë Civile, Rron Gjinovci, i cili ka bërë thirrë që BIK mos ta imitojnë Serbinë ku klerikët përzihen në politika ditore, por ta imitojnë Francën që këtë ndarje e ka bo para disa shekujve.

Postimi në Facebook:

Myftiu Tërnava është mirë me u marrë me përmbajtjen e hytbeve dhe cilësinë e ligjëratave në xhamia, ka kush merret me arsim e me greva. Po ashtu falemnderit për mendimin që duhet me u nalë greva dhe qeveria me i rritë pagat. Shumë mendim i thellë edhe diçka që su ni dej tash 😂

P.S.

Mos e imitoni Serbinë ku klerikët përzihen në politika ditore. Imitojeni Francën që këtë ndarje e ka bo para disa shekujve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat