Befason Shkëlzen Gashi: 90 për qind e deputetëve të VV’së janë analfabeta, nuk dinë shkrim e lexim

Aktuale

Befason Shkëlzen Gashi: 90 për qind e deputetëve të VV’së janë analfabeta, nuk dinë shkrim e lexim

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 21:26
Shkëlzen Gashi

ish-këshilltari i Kurti, Shkëlzen Gashi thotë se 90 për qind e deputetëve të VV’së janë analfabetë funksional.

Gashi në emisionin ‘Pressing’ në T7 thotë se 90 për qind e deputetëve të VV’së, përveç që nuk dinë shkrim e lexim, kanë probleme themelore për leximin e një teksti e ta kuptojnë atë.

“90 për qind janë analfabetë funksional , të Lëvizjes Vetëvendosje. Ata jo që nuk dinë shkrim e lexim, por kanë probleme themelore me lexu një tekst me kuptu. 90 për qind prej tyre nuk guxojnë me dal nëpër debate e me u ballafaqu me kudnërshtar. Ky e ka bo zgjedhjen qashtu, se i kanë konvenu qasi, debilla, dembela, që me mujt me i kontrollu, me qenë të dëgjueshme e mos me ju bo probleme”, tha Gashi. 

Tutje, ai tha se anipse kjo qeveri ka dy zëdhënësa, është shumë e mbyllur për media.

“Kjo qeveri i ka dy zëdhënës kryeministri, Përparim Kryziu e Rozafa Kelmendi dhe është tepër e mbyllur ndaj mediave”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat