​Vetëm një rast me COVID-19 gjatë 24 orëve

Aktuale

​Vetëm një rast me COVID-19 gjatë 24 orëve

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 12:20
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit është konfirmuar vetëm një rast prej gjithsej 111 testimeve të kryera.

Ndërsa gjatë kësaj kohe nuk ka pasur asnjë rast të vdekjes prej këtij virusi.

Numrit i të shëruarve nga COVID-19 është katër .

Sipas të dhënave, janë aktualisht në Kosovë 41 raste aktive me COVID-19, kurse brenda 24 orëve të fundit janë vaksinuar 29 persona.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat