Deputetja Bajrami: Lajm i mirë gjetja e dy vajzave në Pejë, institucionet të jenë afër tyre

Aktuale

Deputetja Bajrami: Lajm i mirë gjetja e dy vajzave në Pejë, institucionet të jenë afër tyre

Nga: A.SH Më: 1 tetor 2022 Në ora: 13:23
Hykmete Bajrami

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami ka thënë se gjetja e dy vajzave të zhdukura është një lajm i mirë për vendin.

“Institucionet përkatëse duhet të jenë afër dy vajzave që t’i rikthehen jetës së tyre normale”, shkruan ajo në Facebook.

Postimi në Facebook:

Lajm i mirë gjetja e dy vajzave në Pejë, institucionet të jenë afër tyre

Gjetja e dy vajzave, që u raportua se ishin zhdukur para një jave në Pejë, është lajm i mirë për gjithë vendin. Institucionet përkatëse duhet të jenë afër dy vajzave që t’i rikthehen jetës së tyre normale.

Është e dënueshme me burg linçimi, nxitja e urrejtjes sikurse janë të ndaluara fyerjet dhe shpifjet ndaj dy vajzave të shtetit tonë.

Në këto momente, dy vajzat dhe familjet e tyre kanë nevojë për përkrahjen dhe solidarizimin tonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat