“Greva dështoi”/ Reagon Rron Gjinovci: Tash veting, përjashtim masiv dhe këndellje të arsimit

Aktuale

“Greva dështoi”/ Reagon Rron Gjinovci: Tash veting, përjashtim masiv dhe këndellje të arsimit

Nga: A.SH Më: 1 tetor 2022 Në ora: 14:40
Rron Gjinovci

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës ka vendosur që të pezullojë grevën.

Pas kësaj ka reaguar, aktivisti i Shoqërisë Civile, Rron Gjinovci, duke thënë se dështoi struktura e shtetit të kapur për të sfiduar demokracinë.

“E ashtuqujtura "grevë" që në fakt ishte sabotim i shtetit nga e ashtuqujtura "sindikatë" që në fakt është strukturë parapolitike, dështoi”, ka shkruar Gjinovci në Facebook.

Postimi i plotë:

Dështun strukturat e shtetit të kapun me sfidu demokracinë, qeverinë legjitime dhe rendin tonë shoqnor. E ashtuqujtuna "grevë" që në fakt ishte sabotim i shtetit nga e ashtuqujtuna "sindikatë" që në fakt është strukturë parapolitike, dështoi. Ironikisht më 1 tetor. Ironikisht në ditën kur e përkujtojmë fillimin e rënies së Millosheviqit në Kosovë, i cili po ashtu mundohej ta shkatërronte arsimin në Kosovë.

Tash veting, përjashtim masiv dhe këndellje të arsimit që filloi me u shkatërru me Millosheviqin e vazhdon edhe sot nga plagjiatorët dhe kapësit e shtetit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat