Deputeti i AAK-së: Të pezullohet çdo veprim opozitar, qeveria të luftohet me mosveprim

Aktuale

Deputeti i AAK-së: Të pezullohet çdo veprim opozitar, qeveria të luftohet me mosveprim

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 17:28
Bekë Berisha

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, i ka bërë thirrje opozitës që të pezullojë çdo veprim pasi nuk po merren parasysh nga qeveria.

“Të pezullohet çdo veprim opozitar. Tani kjo qeveri luftohet me mosveprim”, ka shkruar ai në llogarinë  e tij në Facebook.

“Kushdo që organizon apo vepron me grevë, protestë, është duke punuar që Kurtit t’i mundësohet ikja nga përgjegjësitë, bisedimet, asociacioni, dimri, Vettingu”, thotë mes tjerash deputeti i opozitës.

Ai ju ka drejtuar Kurtit me këto fjalë: “Kryeministër i ke 51%,  qeveris me vendin mos dezerto. Pikë”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat