Bekë Berisha: Të pezullohet çdo veprim opozitar, kryeministër mos dezerto

Aktuale

Bekë Berisha: Të pezullohet çdo veprim opozitar, kryeministër mos dezerto

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 17:43
Bekë Berisha

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, ka reaguar ashpër pas situatës së krijuar lidhur me pagat e mësimdhënësve.

Ai përmes në postimi në Facebook ka thënë se me greva e protesta po i mundësohet kryeministrit Kurti të ikë nga përgjegjësia.

“Të pezullohet çdo veprim opozitar. Tani kjo qeveri luftohet me mosveprim. Kushdo që organizon apo vepron me grevë, protestë- është duke punuar që kurtit t’i mundesohet ikja nga përgjegjsitë siç janë bisedimet, asociacioni, dimëri i rendë, vetingu etj”, ka shkruar ai.

Tutje Berisha i ka bërë thirrje kurtit që të qeverisë me vendin, e të mos dezertojë.

“Kryeministër i ke 51 %, qeveris me vendin mos dezerto”, përfundon statusi i deputetit të AAK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat