Abdixhiku për VV-në: Ne nuk bëhemi si ata, propaganda nuk është gjuhë e LDK-së

Aktuale

Abdixhiku për VV-në: Ne nuk bëhemi si ata, propaganda nuk është gjuhë e LDK-së

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 21:56
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, përmes një video të shpërndarë në llogarinë e tij në Facebook nga një një takim me anëtarë e simpatizantë të LDK-së, ka thënë radhitur kritika për “mospunën” e qeverisë.

“Kush po e ndalë qeverinë të bëjë reformë në shëndetësi? Kush po e ndalë qeverinë të bëjë reformë në arsim? Kush po e ndalë qeverinë të bëjë një termocentral me gaz që i duhet Kosovës? Kush po e ndalë qeverinë t’i shtroj të gjitha rrugët e Kosovës? Ma thuani ku ka diku një vend-punishte? Ku punohet sot në Kosovë? Pra, shteti është i bllokuar, paratë janë të bllokuara”, ka thënë Abdixhiku në një tubim partiak.

I pari LDK-së ka folur gjithashtu edhe për mënyrën opozitare të partisë së tij, teksa thotë se “kurrë nuk bëhen” sikur VV-ja.

Sa i përket opozitës së LDK-së, jemi të zëshëm, do të jemi të zëshëm, por mos të bëhemi si ata (VV) sepse nuk jemi si ata dhe nuk do t’i lakmojmë ata. Propaganda nuk është gjuhë e LDK-së”, tha Abdixhiku.

Postimi i tij:

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat