Varhelyi: Pas marrëveshjes, të vazhdohet drejt normalizimit

Aktuale

Varhelyi: Pas marrëveshjes, të vazhdohet drejt normalizimit

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 10:20
Oliver Varhelyi

Komisionari për Fqinjësi dhe Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi, ka reaguar lidhur me marrëveshjen për targat të arritur mes Kosovës e Serbisë.

“Mirëpresim lajmin se një marrëveshje e lehtësuar nga BE midis ishte e suksesshme”, shkruan Varhelyi.  

“Kjo për të shmangur përshkallëzimin e mëtejshëm”, shkroi ai në Twitter.

Ai më tej ka kërkuar që bisedimet duhet të vazhdojnë drejt normalizimit të marrëdhënieve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat