Balla propozon që takimi i radhës i dy kuvendeve të mbahet në Prizren

Aktuale

Balla propozon që takimi i radhës i dy kuvendeve të mbahet në Prizren

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:50
Taulant Balla

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste të Shqipërisë, Taulant Balla, ka propozuar që mbledhja e radhës e dy kuvendeve, të Kosovës dhe atij të Shqipërisë, të mbahet në Prizren, vitin e ardhshëm.

“Besoj se do të bëni të gjithë dakord të merrni në konsideratë propozimin që takimi i radhës i dy kuvendeve tona të jetë në Prizren më 10 qershor, 2023”, ka thënë ai.

Balla tha se po të ishe ende gjallë komandanti legjendar Adem Jashari, ai do të donte një bashkëpunim dhe integrim më thellë mes Kosovës dhe Shqipërisë.

“Rroftë e qoftë shqiptaria”, përfundoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat