Takimi në Tiranë: Një lider opozitar shkon, dy të tjerë jo – kjo është arsyeja

Aktuale

Takimi në Tiranë: Një lider opozitar shkon, dy të tjerë jo – kjo është arsyeja

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 12:36
Krasniqi, Abdixhiku dhe Haradinaj

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, nuk kanë marrë pjesë në mbledhjen e përbashkët të parlamentit të Kosovës dhe atij të Shqipërisë, në shënimin e 110-vjetorit të pavarësisë së shtetit shqiptar.

Kjo është konfirmuar nga deputeti i LDK-së, Arben Gashi, i cili ka thënë se Abdixhiku ka pasë disa angazhime të tjera.

“Nuk ka ardhur ka pas disa angazhime tjera”, ka theksuar Gashi për Klan Kosova.

Ndërkohë, për mospjesëmarrjen e Haradinajt, zëdhënësi për media në AAK, Lulzim Blaka, ka thënë se i njëjti gjithashtu nuk ka marrë pjesë për arsye të njëjtë.

Në këtë takim është parë i pranishëm lideri i partisë tjetër opozitare, së PDK-së Memli Krasniqi. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat