Deliu-Kodra publikon një listë me gratë që u vranë nga burrat

Aktuale

Deliu-Kodra publikon një listë me gratë që u vranë nga burrat

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 00:59
Blerta Deliu

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, e ka publikuar një listë me emrat e grave të vrara nga burrat ndër vite në Kosovë.

Ky reagim i saj vjen pasi sot u vra në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitarte të Kosovës një grua shtatzënë nga ish-bashkëshorti i saj.

Më poshtë keni listën e publikuar nga Deliu-Kodra:

Igballe Llalloshi

2008

Xhyla Gashi

2010

Diana Kastrati

maj 2011

Antigona Morina

korrik 2011

Donjeta Pajazitaj

nëntor 2015

Zejnepe Berisha

dhjetor 2015

Dafina Zhubi,

shkurt 2016

Flora Omuri

korrik 2016

Sevdije Berisha

nëntor 2017

Mervete G. (Gjermani)

prill 2018

Emine Abazaj (Gjermani)

maj 2018

Valbona Ndrecaj dhe vajza e saj

gusht 2018

Hatije Dina

qershor 2019

Armenda Aliaj

gusht 2019

Sabile Mavrovqani

korrik 2020

Makfire Zuka

dhjetor 2020

Sebahate Morina Sopi

mars 2021

Marigona Osmani

gusht 2021

Lirie Qerimaj

janar 2022

Besjana Rama (Zvicer)

mars 2022

Shqiponja Isufi

2022 (Zvicer)

Sanije Godanci

nëntor 2022

Hamide Magashi

nëntor 2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat