Vrasja e gruas shtatzënë para Gjinekologjisë, LDK thërret konferencë për media

Aktuale

Vrasja e gruas shtatzënë para Gjinekologjisë, LDK thërret konferencë për media

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 09:46
Foto ilustrim

Sot në orën 13:00, Forumi i Gruas i LDK-së mban konferencë për medie.

Përmes një komunikate për media, LDK ka njoftuar se tema e konferencës është vrasjet e grave dhe nevoja urgjente për reagim institucional e shtetëror.

Konferenca mbahet në selinë qendrore të LDK-së.

Mbrëmë i gjithë vendi kaloi në shok nga rasti i tmerrshëm që ndodhi në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë dhe Obstetrikës në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Gruaja shtatzënë e cila ishte shtrirë në këtë Klinikë, Hamide Magashi, 35-vjeçare, dyshohet se u vra me dy plumba nga ish-bashkëshorti i saj, Sokol Halili, me të cilin ishin në proces të ndarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat