U vra që kishte emblemën e UÇK-së/ Profesori vjen me reagimin e ashpër: Dikush t’ia thotë Vuçiqit, që vrau një shqiptar!

Aktuale

U vra që kishte emblemën e UÇK-së/ Profesori vjen me reagimin e ashpër: Dikush t’ia thotë Vuçiqit, që vrau një shqiptar!

Nga: M.H. Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 09:48
Vuçiq dhe Rama

Gjatë ditës së sotme është raportuar nga mediat norvegjeze për vdekjen e një shtetasi norvegjez në Serbi.

Pak informacione janë dhënë nga Ministria e Jashtme e Norvegjisë, mirëpo dyshimet janë se bëhet fjalë për një qytetar nga Peja, të quajtur Artan Zymberi.

Lexo edhe Qytetari nga Kosova i vdekur në burgun e Serbisë, kishte në gjoks tatuazhin Adem Jasharin dhe emblemën e UÇK’së

Në lidhje me këtë ka reaguar profesori universitar, Enver Bytyçi.

Ai përmes një postimi në Facebook ka përmendur vizitën e Vuçiqit në Tiranë e që duhet dikush të i tregoj që dje ai ka vrarë një shqiptar pse kishte tatuazhin e UÇK-së dhe fotografinë e Adem Jasharit, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Sot Vuçiq është në Tiranë! Dikush duhet t'ia thotë se dje në burgun e Beogradit ai ka vrarë një shqiptar pse kishte të si tatu në krah emblemën e UÇK-së dhe fotografinë e Adem Jasharit!

Rama nuk ia thotë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat