KQZ certifikon listën përfundimtare të votuesve për zgjedhjet në Veri

Aktuale

KQZ certifikon listën përfundimtare të votuesve për zgjedhjet në Veri

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 16:40
KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë certifikimin e listës përfundimtare të votuesve për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri për kryetarë komunash.

Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi, ka konfirmuar se kjo listë përmban rreth 45 mijë votues, të shpërndarë në 44 qendra të ndryshme të votimit.

“Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendim për certifikimin e listës përfundimtare të votuesve për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, të cilat do të mbahen më 18 dhjetor 2022. Kjo listë votuese përmban 44 mijë e 939 emra të votuesve apo 1,189 votues më shumë në krahasim me Zgjedhjet Lokale 2021. Votuesit janë të shpërndarë në 44 qendra të votimit megjithsej 74 vendvotime”, tha Elezi.

Zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarë të komunave veriore janë paraparë që të mbahen më 18 dhjetor. 

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat