Kurti uron Kroacinë pasi nga 1 janari do të bëhet pjesë e Zonës Shengen dhe Eurozonës

Aktuale

Kurti uron Kroacinë pasi nga 1 janari do të bëhet pjesë e Zonës Shengen dhe Eurozonës

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 20:40
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës e ka uruar popullin kroat pasi Kroacia u bë anëtare e Eurozonës dhe Zonës Shengen.

Kjo u bë me mbështetjen unanime sot nga Bashkimi Evropian për heqjen e kontrolleve kufitare dhe do të hyj në fuqi nga 1 janari i vitit të ardhshëm.

“Urime njerëzve të Kroacisë dhe kryeministrit Andrej Plenkoviq për arritjen e këtij momenti historik”, ka shkruar Kurti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat