Situata në veri dhe personat e maskuar që janë parë mbrëmë, flet një zyrtar i Policisë së Kosovës

Aktuale

Situata në veri dhe personat e maskuar që janë parë mbrëmë, flet një zyrtar i Policisë së Kosovës

Më: 9 dhjetor 2022 Në ora: 10:16
Policia

Një zyrtar i Policisë së Kosovës ka folur për zhvillimet e fundit në veri.

Ai i ka thënë Radios Evropa e Lirë në kushte anonimiteti se situata në veri të Kosovës është aktualisht e qetë dhe “nuk ka persona të maskuar në rrugë, të cilët janë parë në orët e mëngjesit”.

“Personat e maskuar kanë qenë aty gjatë orëve të natës dhe në mëngjes, por tani janë larguar”, ka thënë ky zyrtar policor.

Aktualisht nuk ka patrulla të policisë në rrugët e Mitrovicës së Veriut, por vetëm në lagjen multi-etnike, Mëhalla e Boshnjakëve.

Mbrëmë u raportua se persona të maskuar janë duke qëndruar në afërsi të “Lagjes së Boshnjakëve” në Mitrovicën e Veriut.

Madje, disa nga ta kanë sulmuar edhe ekipin e gazetarëve të Kallxo.com.

Po mbrëmë një polic i Kosovës është lënduar si pasojë e një sulmi që ka ndodhur ndaj Policisë së Kosovës në fshatin Serbovc të Zveçanit, bëri të ditur Policia mbrëmë në orët e vona.

Sipas njoftimit, sulmi ka ndodhur rreth orës 23:00 nga persona të armatosur me armë të gjata, nga një automjet i tipit “Audi”, ngjyrë hiri, me targa KM.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat