Kurti – opozitës: Kur ta takoni Escobarin thuajani zëshëm se jeni për marrëveshje finale me njohje në qendër

Aktuale

Kurti – opozitës: Kur ta takoni Escobarin thuajani zëshëm se jeni për marrëveshje finale me njohje në qendër

Më: 9 shkurt 2023 Në ora: 12:34
Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti ka ftuar opozitën që para përfaqësuesve ndërkombëtarë t’i shpalosin kërkesat e tyre lidhur me bisedimet me Serbinë.

“Kur ta takoni Escobarin, thuajani përpara, mendomëni mua dhe thuajani atij se jeni për marrëveshje finale dhe njohje reciproke në qendër”, është shprehur Kurti në kuvend.

“Po thoni se po fshihem, si mund të fshihem kur ju kam ftuar në zyrë për ta parë propozimin e BE-së”.

“Ky asociacioni është i kryetarit të nderit të LDK-së [Isa Mustafës] dhe kryetarit të nderit të PDK-së [ Hashim Thaçit].

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat