Ambasadori amerikan në BE: E rëndësishme që Kosova ta zbatojë propozimin evropian

Aktuale

Ambasadori amerikan në BE: E rëndësishme që Kosova ta zbatojë propozimin evropian

Më: 23 mars 2023 Në ora: 23:51
Agron Bajrami, Mark Gitenstein

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Bashkimin Evropian, Mark Gitenstein, ka bërë të ditur se sot gjatë ditës është takuar me ambasadorin e Kosovës në Bruksel, Agron Bajrami.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka theksuar se Bajramin e ka përgëzuar për veprimin e Kosovës për të shkuar një hap para, sipas tij, në normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Kjo duke e pasur fjalën për zhvillimet e fundit në aneksin për zbatimin e propozimit evropian në kuadër të dialogut.

“E ritheksova rëndësinë që Kosova të zbatojë marrëveshjen dhe të përparojë në rrugën e saj drejt BE-së”, ka shkruar Gitenstein.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat