Krasniqi viziton BIK-un, uron Tërnavën për muajin e shenjtë të Ramazanit

Aktuale

Krasniqi viziton BIK-un, uron Tërnavën për muajin e shenjtë të Ramazanit

Më: 27 mars 2023 Në ora: 18:14
Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar sot Bashkësinë Islame të Kosovës, ku është takuar me Myftiun Naim Tërnava, për t’ia uruar muajin e shenjtë të Ramazanit.

Ai ka thënë se janë pajtuar se është tejet e rëndësishme që, veçanërisht gjatë këtij muaji, të gjithë të ftojmë për më shumë dashuri, paqe, solidaritet e vepra të mira.

Postimi i tij i plotë:

Sot, vizitova Bashkësinë Islame të Kosovës, ku takova Myftiun Naim Tërnava me bashkëpunëtorë, për t’ua uruar muajin e shenjtë të Ramazanit.

Duke uruar agjërim të lehtë e të pranuar, u pajtuam se është tejet e rëndësishme që, veçanërisht gjatë këtij muaji, të gjithë të ftojmë për më shumë dashuri, paqe, solidaritet e vepra të mira.

Me Myftiun Tërnava diskutuam edhe për shumë çështje të tjera me rëndësi për shoqërinë tonë. Myftiun e falënderova për kontributin e vazhdueshëm të BIK-ut në promovimin e harmonisë fetare dhe për shembullin e humanizmit dhe ndihmës konstante për nevojtarët.

Agjërim të lehtë të gjithë agjëruesve!

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat