Gashi: Partitë në Kosovë janë lideriste, hiqe Kurtin s’ka Vetëvendosje

Aktuale

Gashi: Partitë në Kosovë janë lideriste, hiqe Kurtin s’ka Vetëvendosje

Më: 27 mars 2023 Në ora: 23:20
Albin Kurti

Analisti, Shkëlzen Gashi, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se aprtive politike në Kosovë ju mungojnë programet politike.

Sipas tij, po të largosh liderët e partive, ato nuk përfaqësojnë asgjë.

“Partitë politike kosovare janë krejtësisht lideriste, hiqe Kurtin s’ka VV. Pra hiqni kryetarin dhe nuk ka asgjë aty. Qashtu është.

Qashtu ka qenë me Ibrahim Rugovën, me Hashim Thaçin, Ramush Haradinaj e me krejt, më shumë u ngjajnë grupeve të interesit, se sa partive politike, për nga struktura dhe e gjitha”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat