​Hovenier pas takimit me Osmanin: Nevojitet depërshkallëzimi i situatës në veri

Aktuale

​Hovenier pas takimit me Osmanin: Nevojitet depërshkallëzimi i situatës në veri

Më: 29 maj 2023 Në ora: 11:50
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, është deklaruar pas takimit me presidenten Vjosa Osmani.

Ai ka theksuar nevojën për depërshkallëzimin e situatës në veri.

Ndërkovë që ka ritheksuar qëndrimin se ShBA-ja dënon veprimet e dhunshme te autoriteteve kosovare për hyrë në ndërtesat komunale në veri.

Hovenier gjatë ditës është takuar edhe me dy kryetarët e komunave, të Zveçanit dhe atë të Zubin Potokut, Ilir Pecin dhe Izmir Zeqirin. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat