​U raportua për shpërthim në veri, Policia: Maturantët hedhen mjete piroteknike

Aktuale

​U raportua për shpërthim në veri, Policia: Maturantët hedhen mjete piroteknike

Më: 3 qershor 2023 Në ora: 17:38
Foto ilustrim

Një shpërthim është raportuar në veri të Mitrovicës para pak minutash.

Megjithatë, Policia e Kosovës ka sqaruar se maturantët serbë kanë festën e tyre dhe me këtë rast kanë hedhur mjete piroteknike.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani i ka thënë KosovaPress-it, se sipas informatave që ata kanë janë hedhur mjete piroteknike nga maturantët të cilët kanë festën e tyre.

Përndryshe, u raportua se ai shpërthim është dëgjuar edhe në jug të Mitrovicës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat