Kurtit merr pjesë sot në ngjarjet e 145-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Aktuale

Kurtit merr pjesë sot në ngjarjet e 145-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Më: 10 qershor 2023 Në ora: 08:42
Albin Kurti

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për agjendën e kryeministrit Albin Kurti për ditën e sotme.

Nga ora 11:00, ai do të marr pjesë në tribunën në shënim të 145-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Një orë më vonë, Kurti do të marrë pjesë në manifestimin qendror për 145-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe 24-vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Nga ora 14:00, Kurti, në përmbyllje të shënimit të 145- vjetorit të Lidhjes,do të bëj homazhe në Kompleksin e Lidhjes së Prizrenit.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat