Durmishi: Do të vazhdojmë me mirëmbajtjen verore e dimërore në shumë rrugë në veri të Kosovës

Aktuale

Durmishi: Do të vazhdojmë me mirëmbajtjen verore e dimërore në shumë rrugë në veri të Kosovës

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 19:06
Zv.ministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi

Zv.ministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi, njofton për arritjen e një memorandumi mirëkuptimi me kryetarin e Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, për mirëmbajtjen verore dhe dimërore të disa rrugëve.

Në njoftimin e bërë në profilin e tij në Facebook, Durmishi ka paralajmëruar se do të vazhdohet edhe më tutje me mirëmbajtjen verore e dimërore të rrugëve nacionale e regjionale, “njëherit edhe shumë rrugëve tjera lokale në veri të Kosovës”.

Postimi i plotë:

Memorandum mirëkuptimi me kryetarin e Komunës së Leposaviqit, z. Lulzim Hetemi

Prej sot, MMPHI merr përsipër mirëmbajtjen verore dhe dimërore të këtyre rrugëve:

Maxherë - Bistricë,

Bistricë - Koshtovë e Vllahisë,

Koshtovë e Vllahisë - deri te lidhja me magjistralen Mitrovicë - Leposaviq, si dhe

Koshtovë e Vllahisë - Cerajë.

Do të vazhdojmë edhe më tutje me mirëmbajtjen verore e dimërore të rrugëve nacionale e regjionale, njëherit edhe shumë rrugëve tjera lokale në veri të Kosovës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat