Publikohet fotoja kur ish-presidenti Rugova ecet nëpër urë të Ibrit

Aktuale

Publikohet fotoja kur ish-presidenti Rugova ecet nëpër urë të Ibrit

Nga: A.SH Më: 3 tetor 2023 Në ora: 20:58
Dr.Ibrahim Rugova

Vëllai i Gani Gecit, Esati ka publikuar një fotogarafi ku shihet ish-presidenti historik Ibrahim Rugova duke ecur mbi urën e Ibrit në Mitrovicë të veriut.

“Kjo foto e vitit 2000 nẽ zgjedhjet e para tẽ pas lufte ku presidenti Rugova dhe ne ecnim neper urẽ tẽ Ibrit!”, shkruan krahas fotos.

Kujtojmë, se aktualisht kjo urë ndan në dy pjesë Mitrovicën - jugun me shumicë shqiptare dhe veriun me shumicë serbe.

Mbi këtë urë, prej vitesh, nuk mund të kalojnë mjetet motorike, pos këmbësorëve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat