Dita e zisë në Serbi, Begaj: Nuk mund të barazohet terroristi me atë që bie në krye të detyrës

Aktuale

Dita e zisë në Serbi, Begaj: Nuk mund të barazohet terroristi me atë që bie në krye të detyrës

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 22:38
Begaj

Presidenti Bajram Begaj zhvilloi një intervistë për emisionin “Opinion” këtë të martë.

Ai komentoi edhe ditën e zisë që mbajti Serbia për serbët e vrarë pas sulmit në Banjskë. Kreu i shtetit tha se nuk mund të barazohet terroristi me atë që bie në krye të detyrës.

“Nuk mund të bëhet shenja e barazisë midis terroristit dhe atij që bie në krye të detyrës.

Por me një akt provokativ për Kosovën për vlerat e BE-së dhe për komunitetin euroatlantik”, tha Begaj

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat