Nëna e Atdhe Arifit: Dënimi është për ta mbuluar vrasjen e Astrit Deharit - Bota Sot
Nëna e Atdhe Arifit: Dënimi është për ta mbuluar vrasjen e Astrit Deharit

Aktuale

E diel, 21 tetor 2018

Nëna e Atdhe Arifit: Dënimi është për ta mbuluar vrasjen e Astrit Deharit

Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 13:43
Pamje nga gjykimi

Nexhibe Arifi, nëna e të dënuarit me 6 vite burg, Atdhe Arifi ka protestuar ashpër pas vendimit të Gjykatës.

Ajo ka thënë se ky vendim është për ta mbuluar “vrasjen e Astrit Deharit”.

“Këta janë djemtë më të mirë që ka Kosova dhe asnjëherë nuk do të jenë vetëm”, tha ajo.

Ndryshe të gjithë aktivistët e Vetëvendosjes u dënuan me 21.6 vite burgim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test