Ambasada e SHBA: Nuk kemi informacion rreth angazhimit të Rice - Bota Sot
Ambasada e SHBA: Nuk kemi informacion rreth angazhimit të Rice

Aktuale

E mërkurë, 17 tetor 2018

Ambasada e SHBA: Nuk kemi informacion rreth angazhimit të Rice

Më: 28 nëntor 2017 Në ora: 18:42
Condoleezza Rice

Ambasada e SHBA në Beograd nuk ka informacion për shqyrtimin e mundësisë që ish-sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice të përfshihet si e dërguar e posaçme për Ballkanin.

Duke iu përgjigjur shkrimeve të mediave për një angazhim të mundshëm të Rice si e dërguar speciale për Ballkanin dhe cili do të ishte saktë misioni i saj, ambasada njoftoi se nuk ka informacion për të konsideruar përfshirjen e Rice në një pozitë të tillë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test