Nisë skema e BE-së për pofesionistët e Rinj të Ballkanit Perëndimor - Bota Sot
Nisë skema e BE-së për pofesionistët e Rinj të Ballkanit Perëndimor

Aktuale

Nisë skema e BE-së për pofesionistët e Rinj të Ballkanit Perëndimor

Më: 29 nëntor 2017 Në ora: 06:36
Ndërtesa e Qeverisë së Kosovës

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe Këshilli Britanik do të organizojnë ngjarjen e inicimit të Rrethit të II-të të projektit Skema e BE-së për pofesionistët e Rinj të Ballkanit Perëndimor.

Objektiva kryesore e projekti është ndërtimi i kapaciteteve profesionale dhe përgatitja e gjeneratës së re të administratorëve publikë dhe politikbëresve në gjashtë vendet e Ballkanit Pereëndimor, të cilët do të jenë përgjegjës për procesin e hyrjes dhe për bashkëpunim rajonal.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test