Gjykata Supreme vendos për Istogun, ky është vendimi - Bota Sot
Gjykata Supreme vendos për Istogun, ky është vendimi

Aktuale

E enjte, 15 nëntor 2018

Gjykata Supreme vendos për Istogun, ky është vendimi

Nga: B.S Më: 1 dhjetor 2017 Në ora: 15:01
Haki Rugova dhe Gani Dreshaj

Gjykata Supreme ka vendosur lidhur me ankesat e subjekteve politike, Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), të paraqitura kundër vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP).

Kolegji i Gjykatës Supreme, ka refuzuar si të pathemelta ankesat e subjekteve politike LDK dhe AAK, të cilat kanë kundërshtuar vendimin e PZAP-së, duke vendosur kështu që Istogu të shkojë në rivotim, thuhet në komunikatën e Gjykatës Supreme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test