Veseli: PDK ka votën “pro” demarkacionit - Bota Sot
Veseli: PDK ka votën “pro” demarkacionit

Aktuale

E shtunë, 17 nëntor 2018

Veseli: PDK ka votën “pro” demarkacionit

Më: 4 dhjetor 2017 Në ora: 13:20
Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përshëndetur vendimin e Qeverisë për të çuar në kuvend demarkacionin e kufirit me Malin e Zi.

Veseli që njëherësh është kryetar i PDK-së ka thënë se kjo parti i ka votat “pro” për këtë çështje.

“Përshëndes vendimin e Qeverisë për ta sjellë në Kuvend Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi”.

“Qëndrimi i Partisë Demokratike të Kosovës është i qartë. Marrëveshja duhet të kalojë dhe vota jonë është “pro”, siç e kemi thënë në vazhdimësi”, ka pohuar Veseli.

“Izolimi i qytetarëve tanë duhet të marrë fund. Presim nga Bashkimi Evropian liberalizimin e vizave”, ka shtuar ai më tej.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test