Veseli nuk shkon të dëshmojë në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së - Bota Sot
Veseli nuk shkon të dëshmojë në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së

Aktuale

E shtunë, 17 nëntor 2018

Veseli nuk shkon të dëshmojë në seancën gjyqësore ndaj deputetëve të VV-së

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 09:24
Seanca gjyqesore

Ka filluar seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës.

Në seancë mungojnë  dëshmitaret Kadri Veseli dhe Armend Zemaj. Kurse, Naser Osmani  dhe Bekim  Haxhiu janë të pranishëm në sallë.

Në seancën e fundit trupi gjykues ka refuzuar kërkesën e palëve mbrojtëse, duke mbetur në fuqi aktvendimi për caktimin e masës së paraburgimit për deputetët Albin Kurti dhe Donika Kadaj-Bujupi, kurse ndaj dy deputetëve tjerë nuk është caktuar masa e paraburgimit.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test