Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore - Bota Sot
Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

Aktuale

E diel, 21 tetor 2018

Veseli s’ka marrë ftesë për të dëshmuar në seancën gjyqësore

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 09:44
Donika Kadaj- Bujupi ne seance

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është njoftuar përmes mediave për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj deputetëve që kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvend.

Sipas burimeve të mediave, gjykata nuk ka dërguar ftesë në kabinetin e kryeparlamentarit për ta ftuar atë që të dëshmojë në këtë proces.

Përndryshe, ka filluar seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të Vetëvendosjes Albin Kurti, Donika Kadaj-Bujupi, Faton Topalli dhe Albulena Haxhiu, për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test