Pyetja e Rexhep Selimit për Qeverinë Haradinaj - Bota Sot
Pyetja e Rexhep Selimit për Qeverinë Haradinaj

Aktuale

E premte, 19 tetor 2018

Pyetja e Rexhep Selimit për Qeverinë Haradinaj

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 11:18
Rexhep Selimi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi ka pyetur Qeverinë pse nuk po e procedon për votim buxhetin. Ai ka thënë se janë të gjitha kushtet për votim, por Qeveria e ka obligim ta sqarojë pse nuk po e  bën një gjë të tillë.

“Unë po e di që nuk ka kushte për votim dhe mungesa e kushteve nuk është mungesë e kushteve juridike. Kushtet për votim mungojnë, u dashtë me ditë që ka me ardhë kjo ditë. Sqarone që për çfarë rrethanash nuk po procedohet për votim dhe pastaj vazhdojmë me gjana tjera”, ka thënë Selimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test