Haradinaj mbron Bulliqin: Nuk është palaço - Bota Sot
Haradinaj mbron Bulliqin: Nuk është palaço

Aktuale

E shtunë, 17 nëntor 2018

Haradinaj mbron Bulliqin: Nuk është palaço

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 12:03
Shpejtim Bulliqi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka raguar në lidhje me ofendimet që janë drejtuar karshi kryesuesit të Komisionit Shtetëror për Shënjimin e Kufirit Shtetëror, Shpejtim Bulliqit dhe anëtarëve tjerë të këtij komisionit.

Gjatë seancës së Kuvendit, Haradinaj ka thënë se as Bulliqi as anëtarët tjerë të këtij komisioni nuk janë palaço, siç janë quajtur, ata thjesht kanë kryer punën që i është dhënë.

“Bulliqi e ka kryer punën në emër të Kosovës dhe politikës i takon vendimi. Dhe mos i shkaktoni barrë njerëzve që kanë marrë mundin të merren me këtë punë. Ata nuk janë palaço. Të kemi respekt për ish kolegët tanë”, ka thënë Haradinaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test