Shala i LDK-së: Kryeministër çdo marrëveshje që voton ti, e votoj edhe unë - Bota Sot
Shala i LDK-së: Kryeministër çdo marrëveshje që voton ti, e votoj edhe unë

Aktuale

E hënë, 15 tetor 2018

Shala i LDK-së: Kryeministër çdo marrëveshje që voton ti, e votoj edhe unë

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 12:18
Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala

Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala ka thënë se më çështjen e votimit të demarkacionit me Malin e Zi, nuk do të sfidohet vetëm deputetët.

“Kryeministri i Kosovës ka plotësisht të drejtë se në këtë çështje sprovohemi të gjithë, por ai është i pari që do të sprovohet”.

“Si do të votoni ju kryeministër, partia juaj dhe partnerët. Si njeri që ndjek logjikën e institucioneve do të votojë çdo marrëveshje ashtu si ju do të votoni”, ka thënë Shala, duke iu drejtuar Haradinajt për demarkacionin.

Ai ka thënë se Haradinaj ka qenë kundërshtar i këtij procesi dhe tash si kryeministër nuk është dashur që atë ta votojë për ta dërguar në kuvend.

“Kryeministri vendimin duhet ta jepte vet jo të na e sjell ne në kuvend. Nëse kryeministri ka qenë kundër s’do të duhej të votonte projektligjin për marrëveshjen”, ka shtuar ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test