Limaj: Demarkacionin e dialogun nuk e zgjidh qeveria, por deputetët - Bota Sot
Limaj: Demarkacionin e dialogun nuk e zgjidh qeveria, por deputetët

Aktuale

E diel, 21 tetor 2018

Limaj: Demarkacionin e dialogun nuk e zgjidh qeveria, por deputetët

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 13:37
Fatmir Limaj

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, sot në Kuvend para deputetëve ku po diskutohet për programin e Qeverisë ka thënë, se ka pasur vonesa në trajtimin e për shkak të dinamikes së punës dhe zgjedhjeve që në vend.

Limaj ka thënë, është e rëndësishme që qeveria ka një program para parlamentit, qytetarëve e kjo mund t’i pëlqejë ose jo opozitës.

Ai ka thënë, se është duke u diskutuar për një program për katër vitet e ardhshme, ndërsa projektet mund të evoluojnë në të ardhmen.

Limaj tha se qeveria nuk mund të zgjidh as çështjen e demarkacionit e as të dialogun me Serbinë, sipas tij kjo pjesë u takon deputetëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test