Aktivistja e VV-së ia tregon Haradinajt gjendjen e qytetarëve - Bota Sot
Aktivistja e VV-së ia tregon Haradinajt gjendjen e qytetarëve

Aktuale

E premte, 19 tetor 2018

Aktivistja e VV-së ia tregon Haradinajt gjendjen e qytetarëve

Nga: A.M. Më: 3 janar 2018 Në ora: 18:42
Ramush Haradinaj dhe Anita Haradinaj

Aktivistja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Nazlie Bala ka reaguar rreth pushimeve luksoze të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Bala ka shkruar në Facebook  për gjendjen sociale e ekonomike të qytetarëve të Kosovës të cilët përballen çdo ditë.

Postimi i plotë:

A e din Ramushi që, vetëm në Prishtinë janë dikun 300 familje pa kulem mbi kokë e jetesë mjerimi.

A e din Ramushi që, fëmijet me sëmundje të rand? nuk mund të shërohen jashtë vendit, sepse familjaret e tyre nuk munden të mbulojnë shpenzimet e mjekimit.

A e din Ramushi që, varfëria ka kapluar gadi secilen familje në Kosovë.

A e din Ramushi që, nuk dallon qeverisja e tij nga qeverisjet e kaluara të damshme për shtetin dhe qytetarin.

Ramush, pushimet e juaja të kapluara prej lluksit, është taksa jone e fituar me ndjersë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test